Nachádzate sa tu

Obchodná akadémia Trebišov na praxi v Dudley

V rámci projektu Európskej únie Erasmus+ sa mohli žiaci Obchodnej akadémie Trebišov zúčastniť odbornej praxe v Dudley College of Technology vo Veľkej Británii. Mali tak skvelú príležitosť spoznávať oblasť manažmentu, ekonomiky a podnikania, ako aj kultúru, históriu, prírodu, študentský život a rodinné prostredie tejto krajiny. Dudley, veľké mesto vo West Midlands v Anglicku, sa stalo na dva týždne (27. október – 10. november 2018) prechodným bydliskom 12 študentom 4. ročníka našej školy.
Odborný program bol zameraný na vzdelávanie v oblasti podnikania, a to formou analýzy špecifických manažérskych situácií, skúmaním podnikateľského nápadu, definovaním obchodných cieľov a marketingových stratégií, s dôrazom na konkrétne úlohy. Nadobudnuté poznatky a zručnosti používali žiaci vo svojich trojčlenných tímových prezentáciách. Záverečnou prácou bol návrh podnikateľského plánu pre vlastnú firmu.
Okrem odborného programu účastníci projektu absolvovali výlety a exkurzie. Anglickí hostitelia nám sprostredkovali návštevu unikátneho regionálneho skanzenu Black Country Living Museum. Silným zážitkom bola návšteva starej bane a rozhovory s ľuďmi v dobovom oblečení predstavujúcich historických obyvateľov. Veľmi sa nám páčil Cadbury World - návštevnícka atrakcia známej továrne Cadbury na výrobu čokolády. Študenti na vlastné oči uvideli príklad úspešnej marketingovej stratégie. Slovenská skupina vo svojom voľnom čase ešte navštívila Birmingham, ako aj hrad, zoo a plavbu loďou podzemnými tunelmi v meste Dudley.
Iná krajina, iná kultúra, iný jazyk. Vďaka projektu Erasmus+ sme vnímali najmä to, čo máme podobné, a teda spájajúce ... vzájomnú priateľskosť, otvorenosť a ochotu spoznať sa - ľudsky, odborne i kultúrne.

Mgr. AH