Nachádzate sa tu

Výmena mládeže v Poľsku

V dňoch od 24. júna do 1. júla 2019 sa skupina 8 žiakov z Obchodnej akadémie Stará Ľubovňa, OA Trebišov a SOŠ ekonomickej SNV zúčastnila výmenného pobytu vo Wadoviciach v Poľsku. Vo Wadoviciach nás privítala skupina poľských stredoškolákov spolu s dvoma vyučujúcimi.
Projekt pomenovaný ,,Działamy nie klikamy" - pracujeme neklikáme, bol zameraný na elimináciu času stráveného na sociálnych sieťach mládežou. Hlavným cieľom projektu bolo zvýšenie fyzickej aktivity u mládeže - prebudenie záujmu o šport, objavovanie mesta bez použitia dopravných spojov a relaxácia v mestskom parku a plavárni.
Náš týždenný program bol veľmi bohatý. Navštívili sme krásne kultúrne mesto Kraków, plážové kúpalisko v Osieku a v neposlednom rade si každý prišiel na svoje v zábavnom parku EnergyLandia. Predposledný večer patril ochutnávke slovenskej a poľskej kuchyne. Bolo to veľmi príjemné posedenie - vzájomne sme sa rozprávali, zdieľali spoločné zážitky a zabávali sa.
Výmena mládeže plne splnila svoj účel a veľmi ma teší, že ERASMUS + otvára obzory, integruje mladých ľudí po celom svete a vytvára nezabudnuteľné zážitky.

Autor:
Michal Dírer, sprev. osoba